Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK

Najnowsze:

Życzenia Wielkanocne

Najnowsze

Życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych członkom Kościołów Prawosławnych i Greckokatolickich.

Ukraińcy znów mają czarne podniebienia

Publicystyka, Najnowsze
Andrzej Brzeziecki

W Polsce rośnie liczba przestępstw na tle narodowym, rasowym czy wyznaniowym. Niestety trudno tego nie powiązać z panującą u nas atmosferą polityczną. Ofiarami padają m.in. Ukraińcy.

Nowy numer „Nowej Europy Wschodniej”

Polecamy, Najnowsze
NEW

Najnowszy numer „Nowej Europy Wschodniej” (3-4/2016) dostępny już od maja, a w nim m.in.:Wojciech Jagielski o Państwie Islamskim, dwugłos Grzegorza Motyki i Janusza Mierzwy o żołnierzach wyklętych, Adam Balcer o odrodzeniu myśli endeckiej, Tomasz Piechal o błędach Janukowycza, które popełnia Poroszenko

Trudna rocznica

Publicystyka, Najnowsze
Leonid Sztekel

W Odessie doszło do starć „Majdanu” i „Antymajdanu”, aktywiści oskarżają mera o sojusz z Rosjanami, a Poroszenko wprowadzi do miasta do tysiąca funkcjonariuszy, aby zachować porządek. Sytuacja jest trudna.

Pytanie do MSW RP i Zakładów „FAM Pionki”

16.02.2014 06:14
Piotr Andrusieczko

Prośba do polskich dziennikarzy o zainteresowanie się poniższym tematem! Dzisiaj na ul. Hruszewskiego miał miejsce częściowy demontaż barykad i czyszczenie ulicy ze strony kontrolowanej przez władzę. W związku z tym dziennikarze mieli możliwość pierwszy raz od dłuższego czasu przejść się ul. Hruszewskiego na wysokość siedziby rządu.

Po drodze można było zobaczyć wozy z armatkami wodnymi, które wykorzystywano przy minusowej temperaturze do rozpędzania protestujących oraz samochód z reflektorem przeciwlotniczym.

 

W bezpośredniej bliskości barykady, ale od strony Berkutu walały się niewybuchy – koktajle mołotowa oraz petardy. Jednak najciekawsze były stosy łusek po amunicji wystrzelonej przez Berkut w trakcie bitwy na Hruszewskiego. Ich ilość (setki jeśli nie tysiące) świadczą o skali zastosowania broni.

Łusek są cztery rodzaje – różnią się kolorami. Prawdziwa amunicyjna „międzynarodówka”: czerwone – produkcji francuskiej (kompania „Spartan”); białe – niepodpisane, ale zidentyfikowane przez dziennikarzy z USA, jako amerykańskie; pomarańczowe – czeskie (zakłady „Sellier&Bellot”); i niebieskie – polskie (produkcji „FAM Pionki”)!!!