Najnowsze:

Privet Kaukaz

Publicystyka, Najnowsze
Aneta Strzemżalska

Pytanie jest proste: czy w najbliższym czasie Kreml miałby szanse zagrozić suwerenności Gruzji lub Azerbejdżanu?

Chodźcie do nas wszyscy

Publicystyka, Najnowsze
Marina Brutyan

Rosja chce, żeby Armenia za miesiąc podpisała dokumenty akcesyjne do Unii Eurazjatyckiej. A Sarkisjan? Wie, że może to dla niego oznaczać utratę władzy.

Wyszehrad, Rosja i paraliżujące pęta gospodarki

Publicystyka, Najnowsze
Dariusz Kałan

Awangarda sprzeciwu wobec zaostrzania unijnych sankcji wobec Rosji powstała w Europie Środkowej. To krótkowzroczność, która środkowoeuropejskie elity może dużo kosztować.

Łukaszenki z wojny korzyści

Publicystyka, Najnowsze
Karolina Słowik

Białoruski prezydent zyskuje na konflikcie ukraińsko-rosyjskim głównie w trzech sferach: międzynarodowej, wizerunkowej i gospodarczej.

Pytanie do MSW RP i Zakładów „FAM Pionki”

16.02.2014 06:14
Piotr Andrusieczko

Prośba do polskich dziennikarzy o zainteresowanie się poniższym tematem! Dzisiaj na ul. Hruszewskiego miał miejsce częściowy demontaż barykad i czyszczenie ulicy ze strony kontrolowanej przez władzę. W związku z tym dziennikarze mieli możliwość pierwszy raz od dłuższego czasu przejść się ul. Hruszewskiego na wysokość siedziby rządu.

Po drodze można było zobaczyć wozy z armatkami wodnymi, które wykorzystywano przy minusowej temperaturze do rozpędzania protestujących oraz samochód z reflektorem przeciwlotniczym.

 

W bezpośredniej bliskości barykady, ale od strony Berkutu walały się niewybuchy – koktajle mołotowa oraz petardy. Jednak najciekawsze były stosy łusek po amunicji wystrzelonej przez Berkut w trakcie bitwy na Hruszewskiego. Ich ilość (setki jeśli nie tysiące) świadczą o skali zastosowania broni.

Łusek są cztery rodzaje – różnią się kolorami. Prawdziwa amunicyjna „międzynarodówka”: czerwone – produkcji francuskiej (kompania „Spartan”); białe – niepodpisane, ale zidentyfikowane przez dziennikarzy z USA, jako amerykańskie; pomarańczowe – czeskie (zakłady „Sellier&Bellot”); i niebieskie – polskie (produkcji „FAM Pionki”)!!!