Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK

Najnowsze:

Nowy front Rosji

Publicystyka, Najnowsze
Zbigniew Rokita

Rosyjska Rada Federacji wyraziła dziś jednogłośnie zgodę na użycie sił zbrojnych poza terytorium kraju: w Syrii. Ostatni raz taką decyzję podjęto kilkanaście miesięcy temu, chodziło o atak na Ukrainie.

Oferta dla USA

Publicystyka, Najnowsze
Zbigniew Rokita

W Nowym Jorku po raz kolejny Ukraina zeszła na drugi plan. Szkoda też, że niewiele mówił o niej w swoim przemówieniu Andrzej Duda – a przynajmniej nie nazywał rzeczy po imieniu.

Nie będzie nowego początku

Publicystyka, Najnowsze
Eugeniusz Smolar

Na agresywną retorykę stać publicystów, a nie odpowiedzialnych polityków. Utrzymanie takiego podejścia, choćby wobec Niemiec, doprowadzi do utraty wpływów, które Polska zdobyła w minionych latach. Ogłaszanie apriorycznych warunków przyszłych dobrych stosunków jest głupstwem.

JOWialne nastroje

Publicystyka, Przeglądy, Najnowsze
Wojciech Wojtasiewicz

W Gruzji trwa polityczna awantura. Opozycja ogłosiła bojkot zbliżających się uzupełniających wyborów parlamentarnych. To poważny błąd.

Pytanie do MSW RP i Zakładów „FAM Pionki”

16.02.2014 06:14
Piotr Andrusieczko

Prośba do polskich dziennikarzy o zainteresowanie się poniższym tematem! Dzisiaj na ul. Hruszewskiego miał miejsce częściowy demontaż barykad i czyszczenie ulicy ze strony kontrolowanej przez władzę. W związku z tym dziennikarze mieli możliwość pierwszy raz od dłuższego czasu przejść się ul. Hruszewskiego na wysokość siedziby rządu.

Po drodze można było zobaczyć wozy z armatkami wodnymi, które wykorzystywano przy minusowej temperaturze do rozpędzania protestujących oraz samochód z reflektorem przeciwlotniczym.

 

W bezpośredniej bliskości barykady, ale od strony Berkutu walały się niewybuchy – koktajle mołotowa oraz petardy. Jednak najciekawsze były stosy łusek po amunicji wystrzelonej przez Berkut w trakcie bitwy na Hruszewskiego. Ich ilość (setki jeśli nie tysiące) świadczą o skali zastosowania broni.

Łusek są cztery rodzaje – różnią się kolorami. Prawdziwa amunicyjna „międzynarodówka”: czerwone – produkcji francuskiej (kompania „Spartan”); białe – niepodpisane, ale zidentyfikowane przez dziennikarzy z USA, jako amerykańskie; pomarańczowe – czeskie (zakłady „Sellier&Bellot”); i niebieskie – polskie (produkcji „FAM Pionki”)!!!