Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Realna współpraca
2014-12-23
FED

Projekt „Polsko-rosyjskie inicjatywy pozarządowe" obejmował działania informacyjne dotyczące współpracy polsko-rosyjskiej w wymiarze społecznym, wspierał także organizacje pozarządowe w nawiązywaniu polsko-rosyjskich partnerstw. Celem projektu było zintensyfikowanie dwustronnej współpracy pozarządowej oraz zwiększenie jakości tych kontaktów.

Działania informacyjne obejmowały szereg internetowych publikacji, w tym: wywiady ze znanymi polskimi i rosyjskimi działaczami pozarządowymi; artykuły pokazujące ciekawe przykłady wspólnych polsko-rosyjskich inicjatyw; artykuły ukazujące problemowo współpracę polsko-rosyjską. Istotnym elementem była też prezentacja dobrych praktyk współpracy międzynarodowej wygłoszona przez przedstawiciela Fundacji Edukacja dla Demokracji na letnim seminarium federalnym Moskiewskiej Szkoły Badań Politycznych.

Kluczowym komponentem projektu było wsparcie rozwoju współpracy polsko-rosyjskiej na poziomie społecznym poprzez pomoc w inicjowaniu partnerstw projektowych pomiędzy organizacjami pozarządowymi z obu krajów oraz ich wsparcie w przygotowaniu ciekawych propozycji wspólnych działań. W ramach projektu przedstawiciele dziesięciu polskich i dziesięciu rosyjskich NGO zainteresowanych nawiązaniem partnerstwa międzynarodowego wzięli udział w warsztatach „Budujemy partnerstwo". Warsztaty stanowiły okazję do nawiązania partnerstw polskich i rosyjskich organizacji pozarządowych na podstawie ich obszarów działalności i pomysłów na wspólne projekty. Następnie polscy uczestnicy szkolenia otrzymali możliwość ubiegania się o grant wyjazdowy – dofinansowanie wyjazdu zapoznawczego do partnera z Rosji. Uczestnicy, którzy zrealizowali wizyty zapoznawcze, ponownie spotkali się z organizacjami rosyjskimi na warsztatach poświęconych dopracowaniu wspólnej koncepcji projektu jesienią 2014 roku.

W wyniku realizacji projektu przygotowano pięć polsko-rosyjskich projektów, mających szanse na realizację w przypadku pozyskania dofinansowania na ten cel.

 

Polecamy rozmowy:

W Rosji zostało mi niewielu przyjaciół: rozmowa z Waldemarem Weihsem, działaczem społecznym, animatorem, trenerem i ekspertem w zakresie funkcjonowania organizacji pozarządowych, budowania partnerstw/ koalicji i związków, współpracy pomiędzy organizacjami i innymi sektorami.

Działacz na rzecz praw człowieka musi być cierpliwy: rozmowa z Danutą Przywarą, Prezesem Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw człowieka. Działamy bez gwarancji na sukces: rozmowa z Jeleną Niemirowską, założycielką Moskiewskiej Szkoły Edukacji Obywatelskiej. Więcej rozmów na stronie Fundacji Edukacji dla Demokracji

 


Polecamy inne artykuły autora: FED
Powrót
Najnowsze

Ochrońmy wspólnie Zamek na wodzie!

23.05.2019
NEW
Czytaj dalej

Startuje 12. Festiwal "Wisła" w Moskwie!

23.05.2019
Natalia Walka
Czytaj dalej

Ciemna Noc Muzeów w Gdańsku, czyli historia kontrowersyjnej ballady

21.05.2019
Karolina Blecharczyk
Czytaj dalej

Wrocław: Polska – Ukraina. Różne perspektywy wspólnej historii. Debata w Centrum Historii Zajezdnia

21.05.2019
NEW
Czytaj dalej

Prof. Adolf Juzwenko laureatem nagrody PAU im. Jerzmanowskich

20.05.2019
NEW
Czytaj dalej

Gruzini wciąż marzą

20.05.2019
Wojciech Wojtasiewicz
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu